7 způsobů, jak doma předejít tepelným ztrátám

Udržení tepla doma je nejvyšší prioritou při venkovních mrazech, ale úspora peněz a energií je stejně tak důležitá.

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak snížit ztráty v domácnosti během zimních měsíců. Níže naleznete 7 základních tipů, jak na to.

 

Izolace

Izolace vašeho domu je jedním z nejčastějších způsobů, jak snížit své účty za energie a udělat tak váš domov teplejší a pohodlnější. Teplo může unikat z vašeho domova ze všech stran – včetně střechy, zdí, podlahy, oken a dveří, což znamená, že hodně energie za kterou platíte, platíte zbytečně.

 

Komíny

Nepoužívané komíny jsou jsou dalším běžným způsobem, jak může teplo unikat. Pokud ještě komín používáte, pak zle využít uzavíratelní klapky do komínu, kterou můžete zavřít v době, kdy komín nepoužíváte. Pokud komín vůbec nepoužíváte, zvažte možnost ho nechat zazdít profesionálem.

 

Okna

Zaizolování oken jsou vhodné lepící pásky proti průvanu. Z prasklin mezi okenními rámy a stěnami může také lehce profukovat. V takovém případě použijte k zatěsnění tmel, abyste zatmelily mezery.

 

Dveře

Stejně tak jako u oken, jsou velmi účinné pásky proti průvanu, které se lepí na rám dveří nebo zárubně. Do mezery mezi podlahou a dveřmi si můžete zakoupit speciální „kartáč“ nebo těsnění určené do oken i dveří.

 

Odsávací ventilátor s časovačem

pokud máte ve vaší koupelně nebo kuchyni odsávání bez časovače, riskujete, že ho zapomenete vypnout a tím odsajete teplo z celého domu. Ventilátor s automatickým časovačem se dokáže sám vypnout po určité době a tím tomuto riziku předchází.

 

Odvzdušněte radiátory

Vzduch zachycený uvnitř radiátorů zabraňuje jejich efektivitě vytápění. pokud jsou na vašich radiátorech studená místa, zejména v horní části, je to znamení, že potřebují odvzdušnit. Odvzdušnění radiátoru se může lišit u jednotlivých výrobců, proto doporučujeme se nejdříve poradit s odborníkem a nepouštět se do odvzdušnění sami bez žádných zkušeností.

 

Záclony a závěsy

Závěsy jsou skvělé při předcházení tepelným ztrátám. Dnes již můžete zakoupit tepelně izolační záclony i závěsy. Může také postačit závěs z kvalitního silného materiálu.

boční pokojový závěs
boční pokojový závěs