Moderní vánoční osvětlení

Vánoční světýlka, řetězy, svíčky a jiné druhy vánočního osvětlení patří již neodmyslitelně ke každé vánoční výzdobě. Právě v době Vánoc se rozzáří nejedna domácnost i zahrada nebo dům. V dnešní době narazíte v obchodech na mnoho různých typů vánočního osvětlení. Jaké jsou ty NEJ si povíme níže.

 

Historie vánočního osvětlení

Na začátek si povíme něco málo z historie vánočního osvětlení. K Vánocům patřil vždy vánoční stromek, koledy, betlém, vánoční dárky a další krásné české tradice. Vánoční osvětlení se začalo používat přibližně v 18. století v podobě ozdobeného vánočního stromku svíčkami. Takto si začali zdobit sví stromečky lidé z vyšších tříd. Až kolem poloviny 20. století se se ozdobené vánoční stromky dostávají na veřejná prostranství. V dnešní době už můžete vidět krásně nasvícené a nazdobené vánoční stromky téměř na každém náměstí, na zahrádkách či v nákupních centrech.

> Nakoupit vánoční osvětlení online <

Nejoblíbenější druhy vánočního osvětlení

Jak jsem se již zmínil, druhů vánočního osvětlení je dnes k zakoupení velké množství. Pojďme si projít ty nejprodávanější typy vánočního osvětlení.

  • LED řetězy – vánoční řetězy jsou jedním z nejpoužívanějších variant. Nejen že dokáží rozsvítit vánoční stromek, ale mohou se použít například do okna, na zábradlí, na balkon nebo třeba na zeď. LED řetězy se dají skvěle využít i na zahrádce, kde mohou sloužit jako dekorativní osvětlení zahradního posezení. Svou oblibu si tak získali právě díky svému univerzálnímu použití. V obchodech se doporučujeme zaměřit především na tzv. LED řetězy. Takové LED řetězy mají o poznání nižší spotřebu elektřiny oproti klasickým žárovkovým řetězům. Důležité je také věnovat zvýšenou pozornost, pokud chcete vánoční řetězy pro venkovní použití. V takovém případě by měl být výrobek opatřen ochranou proti vlhkosti a vodě a měl by být na obalu označen „IP44“. Nyní už stačí pouze vybrat, zda chcete aby byl světelný řetěz barevný, nebo svítil bíle a také vhodnou délku řetězu.

 

  • Světelné sítě – LED sítě nebo také světelné deště či světelné závěsy jsou neméně oblíbenou variantou jako světelné řetězy. Světelný závěs můžete také pořídit od menších velikostí, například se 72 LED diodami s délkou 2,7m až po velké světelné sítě, které hravě pokryjí plochu o velikosti až 3x6m. Takto velké LED sítě vypadají naprosto famózně například na zahradních pergolách. Malé světelné deště pak využijete jako vánoční osvětlení do okna, nebo na zápraží terasy či balkonu.

 

  • Jako třetí nejoblíbenější a nejžádanější varianta vánočního osvětlení jsou jednoznačně světelné rampouchyVánoční LED rampouchy okouzlí  především světelným efektem padajícího sněhu, který může někomu také připomínat světelný vodopád.

 

Klasické nebo LED vánoční osvětlení?

Na tuto otázku pro vás máme jednoznačnou odpověď, kterou je LED vánoční osvětlení a to hned z několika důvodů. Oproti klasickému žárovkovému osvětlení mají LED diody malou spotřebu elektrické energie a  daleko delší životnost LED diod proti klasickým žárovkám.

 

Galerie moderního vánočního osvětlení