Nápady do malé kuchyně

I v malé kuchyni můžete být velkým kuchařem nebo pekařem. Malá kuchyň potřebuje pouze pár chytrých vylepšení, aby byla praktická a stylová.

Následující kuchyňské rady a nápady jsou ideální pro ty, kteří nemají velkou kuchyň s jídelnou. Jistě se dá obejít například bez kuchyňského ostrůvku nebo jídelního stolu. Existuje mnoho chytrých způsobů, jak udělat malou kuchyň tak, že bude působit prostorně …

Začněte tím, že popřemýšlíte o tom, jaké věci v kuchyni nejvíce používáte a zda máte po ruce vše potřebné. To vám pomůže určit, kam a jaké kuchyňské potřeby v kuchyni umístíte. Ideální je uklízet položky podle toho, jak často jsou používány.

Najděte pračce nové místo

Možná si myslíte, že je kuchyň vhodným místem pro pračku, ale v současné Evropě je pravděpodobnější, že ji najdete v koupelně. Pokud tedy bojujete s místem v kuchyni, je možná čas popřemýšlet kam pračku umístit. Je-li i vaše koupelna na pračku malá, možná se bude moci umístit třeba pod schody do skříně.

V případě, že máte samostatně pračku a sušičku, zvažte variantu oba spotřebiče umístit nad sebe, nejlépe do jedné skříně. 

 

Dvojité umyvadlo místo myčky

Vaše malá kuchyně nemusí mít místo na myčku, takže stojí za to najít místo pro dvojité umyvadlo. Jedna polovina umyvadla (dřezu) bude sloužit na mytí a ta druhá k odkládání špinavého nádobí. Tímto řešením budete mít vždy kam odložit použité nádobí aniž by překáželo na pracovní ploše kuchyňské linky nebo ve dřezu při mytí.

 

Proměňte nevyužité místo v úložné prostory

Snažte se najít místa, kde je zbytečně nevyužitý prostor. Může to být například místo pod umyvadlem nebo dřezem, či nevyužité okenní parapety, nebo i strana skříně. Využijte také místa na stěnách, kam můžete zavěsit to co potřebujete mít stále po ruce. Rohy nabízí další prostor pro umístění rohové police, stejně tak jako jiné výklenky v kuchyni. Dále zkuste zvážit, zda se vám vejde regál do prostoru nad dveřmi, kam můžete odložit kuchyňské potřeby, který využijete jen párkrát do roka.

 

Upravte si pracovní plochu

Pokud máte na kuchyňské lince příliš mnoho předmětů, zvažte chytrá řešení, jako jsou nástěnné magnetické lišty, kolejnice na zavěšení nádobí, hrnků, pánví, koření nebo příborů. U pracovní plochy si ponechejte pouze potřeby, které využíváte každodenně, třeba prkénko na krájení, nůž nebo mycí prostředek.

 

> Úložné boxy a plastové košíčky na skladování předmětů nejen v kuchyni <

 

Vzhled malé kuchyně

Nic nevytváří opticky větší prostor než obyčejné bílé stěny v kombinaci s moderními a elegantními detaily. Zvažte tedy bílou barvu dvířek kuchyňské linky, bílé obklady a pracovní desku z nerezové oceli nebo ze dřeva.

 

Přenosné úložiště v kuchyni

Zvažte pořízení kuchyňského vozíku na kolečkách. Nejen že vám poskytne další plochu, kdykoli ji budete potřebovat, ale nabízí další úložné prostory pro kuchařské knihy, hrnce a pánve. Můžete jej také použít jako nápojový vozík, když máte hosty.

 

Skříně od podlahy ke stropu

Další možností, jak získat nové úložné prostory v malé kuchyni, je kuchyňská linka, která bude sahat až ke stropu. V horních skříních tak vznikne více místa na uložení kuchyňských potřeb a náčiní, které používáte jen zřídka.