Sítě do oken – jedna velká výhoda

Každoroční problém v letním období – obtížný létající i lezoucí hmyz u nás doma. I když ve větších městech tento problém nastává méně oproti vesnicím a malým městům, kde se běžně pěstují zvířata a různý dobytek. Následkem je pak nepříjemný a otravný hmyz dotýkající se věčně našeho těla, v horším případě štípance a kousance. Řešením je síť do okna, přes kterou se žádné takové zvířátko prostě nedostane…

 

Výhody sítí do oken

Instalace sítí do plastových nebo dřevěných oken skrývá hned několik výhod. Hlavní, již výše zmíněnou, je ochrana před létavým i nelétavým hmyzem, různými bakteriemi a tím lze snadno předejít různým červeným podlitinám na těle. Přes sítě proniká i tak čerstvý vzduch, takže o něj nejsme nijak ochuzeni.

Momentálně se na trhu vyskytují různé barevné varianty, které lze přizpůsobit právě dekoru okna, tím se stávají téměř neviditelné. Samozřejmostí je velice jednoduchá montáž i demontáž bez použití jakéhokoliv nářadí. Stačí pouze dvě šikovné ruce. V případě rozbití, se dají náhradní díly dobře sehnat. Sítě jsou většinou vyrobené z hliníku, takže se nezničí při nevlídném počasí, proti němu jsou velice odolné a jsou vyrobené tak, aby nepodléhaly korozi. Na výběr máme z šedého, černého nebo bílého provedení sítě, většinou se rozhodujeme podle libosti – zda chceme v létě menší či větší zastínění. Na zimu se sítě nemusí vyndavat. V případě, že vyndáme, skladujeme na suchém místě.

Co se týká údržby, nevyžadují nějak zvláštní. Síť lze vyčistit vysavačem a rám klasicky otřít hadrem. Nemusí se tedy ani používat chemické přípravky.

Před samotnou koupí sítí je třeba okna zaměřit. Nejlepší je nechat změřit firmou, která sítě bude vyrábět, jedná se o milimetry, takže přesnost je tady na místě. Udělat sítě na zakázku bude sice o trošku finančně náročnější, ale na druhou stranu se nemusíme bát komplikací, popř. případných a výjimečných reklamací. Dodávka sítí je jako komplet, nijak se nemusí sestavovat. Pouze vezmeme a uchytíme…

 

Druhy sítí

Samozřejmě co firma na trhu, to jiná nabídka. Mezi nejčastěji nabízené sítě patří sítě s lemem. Jedná se o síť, na které jsou připravené otočné háčky, které ji drží na okně. Mimojiné instalaci zvládne opravdu každý. Opakem jsou sítě bez lemu – ty se hodí spíše na starší okna. Otočné háčky se navrtají zvenku na rám okna, nikoliv nejsou připravené rovnou na sítích. Třetí variantou okenních sítí je síť rolovací, která funguje na podobný způsob jako žaluzie.

Stejně jako sítě do oken se vyrábějí také sítě do dvěří. Kdo by nechtěl v létě si užít čerstvý vzduch, pronikající skrz např. balkonové dveře. Tyto sítě se dělají buď na samozavírací panty, posouvací na liště nebo také rolovací.

V dnešní době, době plné alergií, vznikla na trhu novinka, kterou každý alergik na prach či pyly ocení. Jedná se o antialergické sítě, které právě částečky těchto alergenů bezpečně zachytí.

 

Když už se rozhodneme pro sítě do oken, je na místě si radějí připlatit, než zvolit první a nejlevnější variantu. Je to investice na dlouhou dobu během pobytu u nás doma.